Kutyapanzió

Dogmopolite:

Miért érné be kedvence kevesebbel, mint a legjobbal?

Kutyusunkat hosszabb távra, jelenlétünk nélkül másra bízni sokszor nehéz döntés, bizalmi kérdés.

A Dogmopolite elsődleges célja kutyapanzióiban, hogy a kutyusok a lehető legjobban érezzék magukat, majd a tartózkodást követően a gazdi boldogan vihesse haza kedvencét.

Munkánkat nemcsak a kiváló környezet, de a kutyusokkal való szeretetteli bánásmód is jellemzi, amelynek hála a panzió valós élménnyé válik a kutyák számára. Kiadós mozgást, szabadban, elkerített területen történő játékot, szocializálást és szakszerű, hozzáértő gondozást biztosítunk, természetesen teljes ellátással.

Kérésre természetesen a gazdi által megadott tápot és – adott esetben – táplálék-kiegészítőket adjuk, és mindemellett persze figyelembe vesszük a kutyus egyéni igényeit, szokásait és megszokásait is. Mindezen adatot az ügyféllel történő találkozás alkalmával pontosan feljegyezzük, és annak megfelelően tartjuk és gondozzuk legjobb barátját. A panziók 0-24 órában felügyeltek és szükséges esetén – magától értetődően – állatorvost is biztosítunk.

Így töltjük az időt a Dogmopolite kutyapanzióiban

Fontos tudnivalók, ha kutyánk közösségbe kerül (a kennelköhögéssel kapcsolatban)

nobivac

Tekintettel arra, hogy panziónkban és napközinkben a kutyák közösségbe kerülnek, és országosan évente 1-2 alkalommal járvány alakul ki, az alábbi információkat kérjük, szíveskedjenek figyelembe venni, és – saját belátás szerint – ennek fényében eljárni.

A kombinált oltás a kennelköhögés kialakulásáért felelős kórokozók csupán egy része ellen véd (szopornyica vírus, adenovirus, egyes oltások esetén parainfluenza vírus). Ennek kibővítéseként a Parainfluenza vírus és a Bordetella brochiseptica ellen olthatók a kedves kutyavendégek.

Ez történhet injekciós úton (Pneumodog, alapoltás akár 4-6 hetes korban, 2-3 hét múlva ismétlő, majd évente emlékeztető) vagy (preferált) intranazális módon (Nobivac KC, akár 3 hetes kortól, védettség 3-4 nap alatt kialakul Bordetella ellen, évente kell ismételni).

Fontos ugyanakkor megjegyezni, hogy a védelem ellenére, a betegség jellegéből fakadóan (ritkább kórokozók is hordozhatók lehetnek), a minimális kockázat (és maximális higiénia) ellenére a kutya kutyaközösségben megbetegedhet. A betegség sokszor magától is elmúlik, akárcsak az embereknél a megfázás. Köhögéscsillapítókkal, gyulladáscsökkentőkkel, hurutoldókkal, vitaminokkal, immunerősítő szerekkel, esetenként antibiotikummal ugyanakkor a betegség lefolyása gyorsítható és a köhögési tünetek enyhíthetők.

Ismerje meg Magyarország legnagyobb fedett területű, legkorszerűbb kutyapanzió, -kiképző és napközi központjait!